ניווט באתר > דף הבית>כולם רוצים שירים פשוטים.

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר

כולם רוצים שירים פשוטים.

מידע כללי

 

כולם רוצים שירים פשוטים.

המוזיקאי שלמה גרוניך פותח ליין מופעים נוסף בבית אריה קלנג

 

 

שלמה גרוניך, מהמוזיקאים הפוריים, המגוונים והמסקרנים שפועלים בישראל בארבעת העשורים האחרונים. גרוניך הוא אחד הפרפורמרים הגדולים בארץ, משלב בין פסנתרנות וירטואוזית ושירה עוצמתית. מוזיקאי ללא גיל, שאנרגיות ההופעה שלו מעידות על בחור צעיר, ורק הקוקו הלבן חושף את גילו האמיתי. כפסנתרן, זמר, מלחין, מעבד ומפיק גרוניך הוא מהמוסיקאים המגוונים והיצירתיים ביותר במוסיקה הישראלית. ל"רוק הישראלי" הוא שייך רק בערבון מוגבל, שכן הוא שילב תמיד השפעות שונות. בשנות ה-70 נראה שהוא מונע על אנרגיית רוק: כעס, מרדנות, התנגדות לממסד ומהפכנות. גם אחר כך, כשקצת נרגע, הוא נשאר אינדיבידואליסט בלתי ניתן לקטלוג.                

גרוניך מגיע לאשדוד לפתוח את סדרת המופעים "מוזיקה בקלנג" בהופעה בקו מוזיקלי חורפי ואינטימי בגלריה של בית אריה קלנג:, שלמה, בנו של אוטו גרוניך, מוסיקאי ומורה היה לילד פלא שהופיע בגיל שבע כפסנתרן של מוזיקה קלאסית. את הפופ גילה בגיל 14 כששמע את הביטלס.  במהלך הצבא בו שירת כקלידן בלהקת שריון הכיר את מתי כספי עמו הקליט מאוחר יותר מספר שירים, ביניהם השיר "ציור" ושירים נוספים. שלמה גרוניך היה תמיד אינדיבידואליסט והלך לכיוונים שונים מן המיינסטרים. בתחילת דרכו הדבר התקבל בפחות אהדה, לעומת היום שהייחודיות המוזיקלית מוערכת מאוד.

באמצע שנות השבעים חבר שלמה גרוניך לשם טוב לוי ושלמה יידוב והקים עימם את ההרכב "קצת אחרת" שהתפרק לאחר שנה אך זכור עד היום. בשנות השמונים הופיע גרוניך באופן קבוע בתכנית זהו זה. בשנות התשעים הקים שלמה את להקת שבא המורכבת כולה מזמרים אתיופיים, פרויקט שזכה להצלחה רבה. בשנים האחרונות שלמה גרוניך עסוק בפרויקטים מגוונים ובשיתופי פעולה מעניינים, כולל חזרה אל המקורות, שירת מוזיקה יהודית, שירה עם הזמרת לובנה סלמה ועם אשתו מיכל אדלר המנגנת במפוחית.     

  ממש כמו אישיותו של גרוניך רבת הגוונים ומלאת הייחוד, כך נראות גם הופעות שלו. הוא מבצע אלתורים לשירים שונים שלו כך שבכל הופעה יכול שיר להישמע אחרת לחלוטין. הוא משלב שירים ישנים מוכרים כמו "יש לי סימפטיה", "כולם רוצים שירים פשוטים" "נואיבה" ועוד שירים קלאסיים יחד עם המוזיקה שעשה לאחרונה כמו שירים מתוך האלבום "מיתרי ירושלים" אותו הוציא עם רביעיית כלי קשת. ניתן לראות במהלך הופעות עד כמה שלמה גרוניך חי את הפסנתר, שולט ומאלתר- משחק בו ממש, והדבר יוצר לקהל עניין רב כל פעם מחדש.מופע של גרוניך הוא חוויה שלמה, שמשאירה זיכרון חזק והנאה גדולה אצל כל צופה בקהל. בין השירים במופע: "שירים פשוטים", "ציור", "נואייבה", "נדודי שינה", "בואי ילדה", "אלי אתה", "הזמן עובר", "יש לי סימפטיה" ועוד.

יום רביעי, 24.1 בשעה 21:00 , מכירה מוקדמת 75 ₪. ביום האירוע 85 ₪. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2,אשדוד.

לפרטים ולרכישה: 08-9221883

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
24/01/2018
ח׳ בִּשְׁבָט תשע״ח
רביעי
21:00-22:30
בית אריה קלנג 75 לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון: