ניווט באתר > דף הבית>מפגש שני 'זורבה היווני הוא אמן החיים'

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר

מפגש שני 'זורבה היווני הוא אמן החיים'

מידע כללי

 מסעות רגשיים של גיבורי תרבות.     - מפגש שני 'זורבה היווני הוא אמן החיים'                                                                           

  דמותם הקולנועית של השוטר אזולאי ,צ'ארלי צ'פלין וזורבה היווני תוביל סדרת מפגשים במרכז תרבות מונארט, שעיקרם צפייה בקטעי סרטים והרצאות מרתקות.    

הביטוי החמצה מנחמת מאפשר לשומע/צופה זווית ראייה המתכתבת עם דבריו של הפסיכולוג האמריקאי אריק אריקסון "הדבר המשמעותי לאדם לעת זקנה היא היכולת להביט לאחור בראי חייו ולומר היה כדאי". ההחמצה היא חלק בלתי נפרד מחיי אנוש. היא שברונו של חלום לחיים מאושרים. במקביל ההחמצה היא גם שלב התבגרות במסע ארוך לעבר חיים משמעותיים. חיים, שכדאי לחיות אותם. עמי רוניס, יגיש סדרת הרצאות על גיבורי תרבות קולנועיים, אשר חוו החמצה ביחסים עם זולת משמעותי. סיפור חייהם של אנשים, שהלכו לאור הערכים שלהם ועשו את המיטב ובכוונת אמת, אבל השעה, המקום והשותפים לדרך גרמו להם להחמצה. אנשים, שלמרות ההחמצה יכולים להביט בראי חייהם ולומר בפה מלא את האמירה של פול אנקה: I did it my way -ובעברית יותר מרחיבה "אני בדרכי שלי הלכתי וחיי היו מלאי תרומה, משמעות ועניין". המנחה עמי רוניס, איש של אנשים בעבר מחנך, מזכיר קיבוץ ומנהל תכנית חינוכית לצעירים יוצאי אתיופיה. כיום מעביר הרצאות המתמקדות במסעות רגשיים של גיבורי תרבות. תפיסת עולמו כמרצה  נועדה להפגיש את המשתתפים עם יצירות מוכרות ואהובות, לדלות מתוך היצירות רעיונות ומסרים חברתיים חשובים, להתמקד בדילמות ובמסעות הרגשיים, שעוברים גיבורי היצירה , לבחון עם המשתתפים מה ביצירות הללו רלוונטי ואקטואלי לחייהם בהווה, כל ההרצאות מלוות בקטעי סרטים במטרה לגוון ולהעשיר את חווית המפגש.                                                                                                                                                    

מפגש שני 'זורבה היווני הוא אמן החיים'-גיבור העלילה הוא אלכסיס זורבה. הנקלע עם בזיל, הסופר האנגלי שאיבד את תשוקת הכתיבה, לכפר נידח בכרתים. כפר בו כולם (הגברים, הנשים והכומר) איבדו צלם אנוש וחמלה לחלש. זורבה אינו צדיק ואינו קדוש, אך הוא שומר על התנהגות אנושית ומגן על האלמנות, המייצגות את החוליה החלשה בחברה. במהלך ההרצאה נתמקד ב"תימהוני", אדם החי בשולי החברה והיחיד מבין אנשי הכפר השומר על אנושיות. בשל מגבלות חייו ובעיקר בשל אכזריות החברה מחמיץ "התימהוני" את אפשרות למממש חיים משמעותיים של יצירה ומשפחה. בשולי הסרט שאלה קשה על הרוע המתקיים בחברות סגורות ונידחות.                                                                

יום רביעי, 20.2.18,בשעה 11:00, מונארט-מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד. כרטיס במחיר 30 ש"ח בלבד. למידע:08-8545130/1

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
20/02/2018
שלישי
11:00-13:00
מונארט מרכז תרבות 30 לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון: