ניווט באתר > דף הבית> 'צ'רלי צ'פלין- דמות הנווד

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר

'צ'רלי צ'פלין- דמות הנווד

מידע כללי

 מסעות רגשיים של גיבורי תרבות - המפגש השלישי: 'צ'רלי צ'פלין- דמות הנווד ככלי לביקורת חברתית'

  דמותם הקולנועית של השוטר אזולאי ,צ'ארלי צ'פלין וזורבה היווני תוביל סדרת מפגשים במרכז תרבות מונארט, שעיקרם צפייה בקטעי סרטים והרצאות מרתקות.

 הביטוי החמצה מנחמת מאפשר לשומע/צופה זווית ראייה המתכתבת עם דבריו של הפסיכולוג האמריקאי אריק אריקסון "הדבר המשמעותי לאדם לעת זקנה היא היכולת להביט לאחור בראי חייו ולומר היה כדאי". ההחמצה היא חלק בלתי נפרד מחיי אנוש. היא שברונו של חלום לחיים מאושרים. במקביל ההחמצה היא גם שלב התבגרות במסע ארוך לעבר חיים משמעותיים. חיים, שכדאי לחיות אותם. עמי רוניס, יגיש סדרת הרצאות על גיבורי תרבות קולנועיים, אשר חוו החמצה ביחסים עם זולת משמעותי. סיפור חייהם של אנשים, שהלכו לאור הערכים שלהם ועשו את המיטב ובכוונת אמת, אבל השעה, המקום והשותפים לדרך גרמו להם להחמצה. אנשים, שלמרות ההחמצה יכולים להביט בראי חייהם ולומר בפה מלא את האמירה של פול אנקה: I did it my way -ובעברית יותר מרחיבה "אני בדרכי שלי הלכתי וחיי היו מלאי תרומה, משמעות ועניין". המנחה עמי רוניס, איש של אנשים בעבר מחנך, מזכיר קיבוץ ומנהל תכנית חינוכית לצעירים יוצאי אתיופיה. כיום מעביר הרצאות המתמקדות במסעות רגשיים של גיבורי תרבות. תפיסת עולמו כמרצה  נועדה להפגיש את המשתתפים עם יצירות מוכרות ואהובות, לדלות מתוך היצירות רעיונות ומסרים חברתיים חשובים, להתמקד בדילמות ובמסעות הרגשיים, שעוברים גיבורי היצירה , לבחון עם המשתתפים מה ביצירות הללו רלוונטי ואקטואלי לחייהם בהווה, כל ההרצאות מלוות בקטעי סרטים במטרה לגוון ולהעשיר את חווית המפגש.                                                                                                                                              

 

 

המפגש השלישי: 'צ'רלי צ'פלין- דמות הנווד ככלי לביקורת חברתית'-בשנת 1927 הופיע "זמר הג'ז", הסרט המדבר הראשון. צ'פלין המשיך, מתוך בחירה , לשתוק בסרטיו במשך שנים רבות. לדבריו בעוד המילים משקרות הגוף, הפנים והעניים לעולם ידברו אמת. בכל אותן שנים הקפיד גם לשחק את דמות הנווד. האדם הנרדף, המצוי בשולי החברה, הוא הגיבור דרכו מעביר צ'פלין אמירה נוקבת על מהות החיים בעולם המודרני. דרך צפייה בקטעים מ"אורות הכרך", "זמנים מודרניים" ו"הדיקטטור הגדול" נצא למסע עם הנווד- אדם משולל הזכויות, ללא כסף ומעמד, אך בעל אישיות כובשת ולב ענק הנחלץ תמיד לעזרתן של נשים במצוקה.                                                                                                                       

 יום רביעי, 20.3.18,בשעה 11:00, מונארט-מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד. כרטיס במחיר 30 ש"ח בלבד.

למידע:08-8545130/1

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
20/03/2018
ד׳ בְּנִיסָן תשע״ח
שלישי
11:00-13:00
מונארט מרכז תרבות 30 לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון: