ניווט באתר > דף הבית>לצחוק על עצמנו-מופע סטנד אפ ישראלי

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר

לצחוק על עצמנו-מופע סטנד אפ ישראלי

מידע כללי

לא חשוב מאיזו עדה

לצחוק על עצמנו-מופע סטנד אפ ישראלי

 


הומור ישראלי אפקטיבי אינו יכול שלא לעסוק בהומור אתני, ובתחום הזה בחברה שלנו כל הקבוצות האתניות זוכות לטיפול: מלובה הקופאית העצבנית מרוסיה בתכנית 'ארץ נהדרת', סרג'יו קוסטנזה התחמן מרומניה משלל דמויות 'הגשש החיוור', מזרחיים כמו סאלח שבתי והבז'יז'ינות הפולניות של "זהו זה".

אצלנו כולם בראש, אחרת הם לכאורה מחוץ לישראליות. החברה הישראלית עמוסה בסטריאוטיפים על בני הקהילות השונות אבל כשצוחקים עושים זאת מתוך אהבה :ההומור האתני מבוסס בעיקר על היסודות הלשוניים המיוחדים של הקבוצה האתנית ומקצין אותם. האפקט שהוא יוצר לא גורם לנו לבוז לדמות, אלא ממלא את היסוד המשחרר הטמון בהומור: אנחנו לומדים לקבל את הדמות, ודרכה את הקבוצה כולה, לצחוק איתה ולא עליה, לכבד אותה ואפילו לאהוב אותה.

במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן מזמינים אתכם לשישי צהריים של הומור עצמי בנושא: אירוע עם מופעי סטנד אפ קצרים על הומור חברתי וסטריאוטיפי בחברה הישראלית, מופע עם הומור על המציאות, על חיי היומיום ועל מגוון העדות והקהילות בחברה. בואו לצחוק ולשמוע צד שונה ממה שאנחנו מכירים דרך הומור עצמי של הסטנדאפיסטים: שלמה בייבי בייבי, טל ראשון ומתן פרץ. האירוע במסגרת שיתוף פעולה בין המחלקה לתרבות יצירה והפקה במכללת ספיר לבין המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, בהפקתן של סטודנטיות מהמחלקה.

רשמו ביומנים: 11.1.19, יום שישי, השייטים 16, אשדוד.

עלות כרטיס כניסה – 15 ₪ בלבד, כולל כיבוד קל.

*מספר המקומות מוגבל

*לרכישת כרטיסים: 08-6224799

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
11/01/2019
ה׳ בִּשְׁבָט תשע״ט
שישי
17:30-19:00
המוזאון לתרבות פלשתים 15 פרטים בטלפון