ניווט באתר > דף הבית>באור זרקור: אומנות האיקבנה

קיצורי דרך בחברה העירונית

חדשות ועדכונים בעיר

באור זרקור: אומנות האיקבנה

מידע כללי

אגודת אמני אשדוד מזמינה אתכם להכיר את ליאה פרדו טראמר אומנית סידור פרחים יפני


במסגרת פרויקט "באור הזרקור", שמטרתו לחשוף את אמני העיר ויצירתם אגודת אמני אשדוד מזמינה את הציבור למפגש מרתק ומעניין עם האמנית ליאה פרדו טראמר, חברת אגודת אמני אשדוד אשר תדגים ותסביר הכול על - איקבנה, אמנות סידורי הפרחים היפניים: איקבנה היא אמנות בת מאות שנים של סידורי פרחים אשר התפתחה ונשתמרה ביפן עם הגעתם של נזירים בודהיסטים. איקבנה היא מילה ביפנית המורכבת משתי מילים: איקרו – להעניק חיים מחודשים ואנה -פרח.

האיקבנה היא אמנות סידור פרחים הכולל ענפים ועלים עם כמות קטנה של פרחים אשר מעניקה בדרך מיוחדת חיים חדשים לפרח. באיקבנה יש התייחסות לכיוון הגדילה של הצמח והפרח, יש התחשבות באור וצל, העבודה היא תלת מימדית, עם עומק, הבניה של הסידור מבוסס על משולשים בתוך המרחב הפיסולי, למעשה האיקבנה היא הנאה צרופה של פיסול בחומר צמחי.

 

ליאה פרדו טראמר היא בעלת תואר סנסיי, מורה מוסמכת מיפן, ללימודי האיקבנה – אומנות סידור פרחים יפני.

בוגרת מגמת אומנות וארכיאולוגיה של אוניברסיטת חיפה, ובעלת תעודת הוראה באומנות, ובעלת רשיון של משרד הבריאות לטיפול באומנות.

מזה 25 שנה, ליאה עוסקת בתחום הפיסול הקרמי, מלמדת ומעבירה סדנאות בקרמיקה.בשנת 2006 הוסמכה כסנסיי - מורה מוסמך לאיקבנה, וקיבלה תעודת סנסיי מבית הספר 'סוגטסו' ביפן, ובשנת 2010 קיבלה תעודת סנסיי מבית הספר 'איקנובו'. בשנת 2011 השתתפה ליאה בסדנת מורים בקיוטו יפן, וקיבלה תעודת הסמכה לסנסיי מתקדם.

ליאה למדה במשך תשע שנים ממורים יפנים את אומנות האיקבנה, הציגה את עבודותיה במוזיאונים ובתערוכות רבות בארצות הברית: בין השנים 2004-2007 הציגה פעמים רבות במוזיאון היפני 'יאמטו' בפלורידה, ובתערוכת הסחלבים הבינלאומית. בין השנים 2008-2010 הציגה במוזיאון הלאומי היפני בלוס אנג'לס ובמוזיאון לאומנות בסן דייגו, בקליפורניה.

בשנת 2011 חזרה ליאה ומשפחה לחיות בישראל, ועתה היא חברה באגודת ידידי יפן ישראל, מלמדת ועורכת סדנאות איקבנה ליחידים, לילדים ולקבוצות, מופיעה בכל רחבי הארץ עם הדגמות של איקבנה.

 

"באור הזרקור"-מפגש עם האמנית ליאה פרדו טראמר :הרצאה קצרה, מצגת, הדגמה של אמנות סידור פרחים יפני ושיח עם הקהל.

יום רביעי, 6.2.19, בשעה18:30, בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.

לפרטים והרשמה:08-9221883, 052-8802329

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
06/02/2019
א׳ בַּאֲדָר א׳ תשע״ט
רביעי
18:30-20:30
בית אריה קלנג 50 פרטים בטלפון