ניווט באתר > דף הבית>אופק דמיוני: תערוכת יחיד לאמן האשדודי ג'ו משעלי

קיצורי דרך בחברה העירונית

אופק דמיוני: תערוכת יחיד לאמן האשדודי ג'ו משעלי

מידע כללי

 תערוכת יחיד לאמן האשדודי ג'ו משעלי

ג'ו משעלי, שלפני כ- 4 שנים עלה ארצה והתיישב באשדוד נולד ברבאט שבמרוקו, עבר משם לפריס, שם הקים משפחה והתפרנס ממקצועות האלומיניום.במהלך סדנה שעבר בתחום הקולינרי הוא חש רצון עז לבטא את עצמו בצורות וצבעים גם על בד הקנבס ולא רק בתחום המזון. בהיותו אדם שמעז ואוהב להתנסות, רכש בד מתוח על מסגרת, והמתין לשעת רצון שהגיעה בלילה אחד של נדודי שינה-מכאן הכול היסטוריה.

כל היצירות המוצגות בתערוכה 'אופק דמיוני' ציורים ברובם, וכמה עבודות בטכניקה מעורבת, הינן עבודות מהשנה וחצי האחרונות. הוא לא צייר לפני כן. משעלי תמיד אהב ונמשך לתחום היצירתי, אך לא מצא פנאי לממש את כשרונו. משיצא לגמלאות לפני מס' שנים הדבר התאפשר, ומאז הוא משמש המורה של עצמו, ובחריצות והתמדה עובד בסטודיו הביתי שלו ומוציא מתחת ידיו עוד ועוד יצירות. לדברי אוצרת התערוכה סיגל מאור, "ציוריו של ג'ו אבסטרקטיים ברובם ומאופיינים בשילוב צורות גיאומטריות מדויקות, יחד עם התזות צבע אקראיות בסגנונו של האמן ג'קסון פולוק ומשיכות קווים ספונטניות. התחושה המתקבלת בציורים רבים היא של כוכבים צפים בחלל או גלקסיות במרחב. לעיתים נבחין בשולי עיר המשתקפת במים, וכן מודגש קו עיצובי בהיותו בונה את הקומפוזיציה הציורית מאיחוד של כמה בדי קנבס המוצמדים זה ליד זה. הקו העיצובי והדקורטיבי משהו, ניכר גם בעבודות התלת מימד שלו, המגלות בנוסף גם אישיות של חוקר המנסה ובודק כיצד יגיבו חומרים במצבים שונים."

משעלי החל כאמור לצייר בגיל מבוגר יחסית, ללא ניסיון קודם ומבלי שילמד באיזו מסגרת מסודרת. חריצותו והספק עבודתו מהשנה וחצי האחרונים מרשימים במיוחד, ומסקרן מאד לעקוב ולראות לאן יתפתח בשנים הבאות.

פתיחה חגיגית לתערוכה 'אופק דמיוני': יום רביעי, 27.2.19 בשעה 19:30,גלריה עירונית לאמנות 'דואט', קניון 'עופר לב אשדוד'

שעות פתיחה: ימים א', ד' בשעות: 8:00-19:00, ימים ב',ג',ה':8:00-16:00

נעילת תערוכה:28.3.19

למידע ופרטים:08-8677353.

פתוח לקהל הרחב.

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
27/02/2019
כ"ב אדר א' התשע"ט
רביעי
19:30
גלריה עירונית לאמנות 'דואט', קניון עופר לב אשדוד ללא תשלום פרטים בטלפון -