ניווט באתר > דף הבית>דן והברגרז במופע רוקנרול ישראלי סוחף

קיצורי דרך בחברה עירונית לתרבות אשדוד

דן והברגרז במופע רוקנרול ישראלי סוחף

מידע כללי

דן והברגרז במופע רוקנרול ישראלי סוחף מופע חורף במונארט:

דן ברגר מוזיקאי אשדודי מגיע עם הלהקה שלו, 'הברגרז', להופעה מיוחדת באשדוד עם אסף איינהורן כאורח.
החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד נותנת במה לאמנים ויוצרים מקומיים באולם המופעים של מונארט, כאג'נדה לקידום ותמיכה ביצירה ובאמנות:


הפעם יהיה זה תורו של היוצר המקומי דן ברגר(37), עם הרכבו 'הברגרז' יחד אסף איינהורן- יוצר מקומי נוסף שיתארח במופע. דן ברגר גילה את המוסיקה ואת מקומה בחייו דרך שלושת אחיו הגדולים(גלעד, מאור ובן).

כל אחד היה "מפציץ" לדבריו את סגנונו מחדרו כך שמכל חדר בקעה מוסיקה אחרת: פינק פלוייד, להקת קווין ושלמה ארצי נשזרו זה בזה. גם לנגן בגיטרה החל בזכות הגיטרה הפרטית של אחיו עליה החל לנגן.

עם הנגינה החל לכתוב סיפורים קצרים ומשם הדרך לכתיבת שירים הייתה קצרה.

דן שירת בתותחנים ולאחר שירות לא קל יצא לטיול שאחרי ונחת בתילאנד ללא גיטרה מהר מאוד הבין כי הגיטרה חסרה לו ואת המשך הטיול הגיטרה ליוותה אותו ושם נפל האסימון שהמוסיקה והנגינה זה חיידק אך לא רק!

למחייתו מלמד דן גיטרה בבית ספר פרטי וכערך מוסף מנסה לעזור לתלמידים לממש את הפוטנציאל שלהם, להראות שאפשר אחרת לדן ניסיון בימתי עשיר, אינספור הופעות וקהל נאמן ויחד עם 'הברגרז' יבצעו במופע במונארט שירים משני האלבומים הקודמים של הלהקה: בשנת 2013 יצא E.P הבכורה שלו "הברגר'ס" סינגל הבכורה "יום קיץ" מתוך האלבום, זכה להשמעות רבות והתקבל בחיבוק חם. האלבום השני 'אנשים קטנים' יצא בשנת 2016 ומתוכו בלט השיר (איך לא) 'אנשים קטנים'.

במופע יושמעו לצד חומרים חדשים שיופיעו באלבום השלישי שבשלב זה יצא לאור מתוכו סינגל בודד העונה לשם הסינגל 'אהבה', קאברים מקפיצים בהם מציג ברגר את הגרסה שלו לשירים הגדולים של האייטיז בכלל ושל פרינס בפרט עם השיר " When Doves Cry"(כשהיונים בוכות) ובעיבוד מקורי.
ההחלטה להקליט את השיר באה בעקבות תגובות נלהבות אליו בהופעות הרבות בהן הוא מופיע ומבצע בהן את השיר. פרט לכך, מרגיש ברגר כי המילים לפי הפירוש שלו מתארות מצב שהוא מכיר מקרוב ולכן השיר מאז ומתמיד היה קרוב אל ליבו.

מרבית שיריו של דן נכתבים בעברית ותכני שיריו בהחלט משקפים את אהבתו לעברית ולישראליות שהוא תופש אותה כתופעה ייחודית ושיריו הם טקסטים המספרים סיפורים מחיי היום יום של החברה הסובבת אותו ומספרים על החוויה הישראלית. בהופעה יתארח עוד מוזיקאי מקומי מאד מוכשר, אסף איינהורן (25), אסף ודן הכירו שעבדו יחד במוזיקנסקי. אחרי שנוצר החיבור המוזיקלי, החלו להופיע יחד כשאסף הצטרף כצלע רביעית ללהקה של דן, 'הברגרז' והם מופיעים יחד זה כשנתיים בהופעות אקוסטיות וחשמליות בכל רחבי הארץ. איינהורן מנגן על גיטרה מאז היה בן 10, התחיל ללמוד ב"כלי זמר" ולאחר כשלוש שנים המשיך לבדו. הוא למד במקיף ח' במגמת אלקטרוניקה ומחשבים והיה מנגן להנאתו בבית ולקראת הגיוס היה נוהג לפקוד את הבמות הפתוחות ברחבי העיר אשדוד ומופיע ברחבי הארץ וגם בפאבים מקומיים בעיר אשדוד .

במהלך שירותו הצבאי נפצע, כאשר נפל מגובה רב. במבצע "צוק איתן" היה פצוע בזמן שחבריו נכחו בשטח ובעורף ונלחם את המלחמה האישית שלו. הפציעה האיצה את התבגרותו והכניסה אותו לפרופורציות בחייו תוך שהוא מבין שהוא יכול להתמודד עם המכשולים שיעמדו בדרכו. במהלך פרק השיקום בחייו גילה את הצד היוצר שבו ופרק את תחושותיו ורגשותיו על מחברת וכמעט מבלי שים לב יצר עשרה שירים שכתב וגם הלחין בעצמו.

אסף, המצוי כרגע בעיצומם של למודי חינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי ישמיע שירים מתוך האלבום 'מבוכים' אותו יצר בשנת 2017 ושירים חדשים מתוך אלבום בהתהוות.

 

מוצ"ש, 18.3.19, בשעה 20:00

'דן והברגרז בהופעה'

גיטרה חשמלית וקולות: דן ברגר, תופים: מתן אבנר, בס: איתי ורדי, שירה וגיטרה אקוסטית: אסף איינהורן.

אולם מופעים של מונארט-מרכז תרבות, דרך ארץ 8,אשדוד.

פתיחת דלתות בשעה 19.30, תחילת הופעה בשעה 20.30.

להזמנת כרטיסים: 08-8545130/1 .

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
16/03/2019
ט' אדר ב' התשע"ט
שבת
20:00
אולם מופעים של מונארט - מרכז תרבות ללא תשלום פרטים בטלפון -
יומן גוגל יומן אאוטלוק יומן אפל