ניווט באתר > דף הבית>

קיצורי דרך בחברה עירונית לתרבות אשדוד

חדשות ועדכונים בעיר

מוזיאון אשדוד לאמנות

מוזיאון אשדוד לאמנות
מוזיאון מבט חוץ

קרדיט צילום: דפנה גזית 

 

לרכישת כרטיסי כניסה למוזיאון לחצו כאן

לרישום מקוון לחוגי המוזיאון לשנת תשפ"ב לחצו כאן

לחוברת החוגים לחצו כאן


מוזיאון אשדוד לאמנות 

מוזיאון אשדוד לאמנות נפתח ב-2003 ומשמש מאז כמוזיאון לאמנות עכשווית. מדי שנה מוצגות בו כשלוש תערוכות מתחלפות. בשנים האחרונות ביסס המוזיאון את זהותו כמאופיינת בבחינה מתמדת של סוגיות הנוגעות לזהות מקומית. סוגיות אלו נבחנות על רקע אופייה הייחודי של העיר אשדוד – העיר הישראלית הראשונה שתוכננה והוקמה לאחר קום המדינה – כעיר מהגרים ים תיכונית, מרובת זהויות ורב-תרבותית. המהלך נרקם במספר תערוכות שהוצגו במוזיאון וביקשו לחשוף ולבחון את המרכזים העצביים הרגישים של התרבות הישראלית העכשווית. 

התערוכות במוזיאון מציגות אמנים עכשוויים לצד אמנים ותיקים יותר, ישראליים ובינלאומיים, תוך שילוב של תחומי מדיה מגוונים כציור, פיסול, צילום, מיצב ווידיאו ארט. המוזיאון נמצא בקריית התרבות כחלק ממרכז מונארט לאמנויות ושוכן בקומה העליונה של המרכז. סימן ההיכר החיצוני שלו הוא גג זכוכית בצורת פירמידה המתנוסס מעליו. 

 

שלוש תערוכות חורף תשפב

 

החל מה14.11.21  מוצגות התערוכות:

 

לקראת ערב, צלו של העץ ארוך יותר | תומר קאפ 

 נקודת המוצא בתערוכת היחיד של הצלם תומר קאפ, מעוגנת בביוגרפיה האישית שלו כבן לאב ממוצא קמבודי שנעקר ממולדתו ולאם ישראלית ממוצא מרוקאי. מדיום הצילום משמש את קאפ לעיסוק מושגי בדיאלקטיקה העדינה של זהות, שייכות, הגירה וזיכרון. קאפ משכלל בתצלומיו מרחב מובנה מחושב ומוקפד, מעודן ואסתטי, פיוטי ושובה-לב ביופיו – אפוף אווירה תיאטרלית עם אלמנטים מרומזים של מופע ותפאורה, שלעתים אף מדיף ניחוחות של ציור קלאסי. הבימוי הכמו-קולנועי של הדמויות, של תפנימי הבית, של הארכיטקטורה האורבנית ושל הנופים, מנתק את התצלום מן המציאות היומיומית, ממקום ספציפי. תומר קאפ הוא הזוכה הראשון בפרס ישראל מקוב לזכר נירה רעייתו במוזיאון אשדוד לאמנות. הפרס, מיועד לתמיכה בתערוכת יחיד מוזיאלית ראשונה לאמן ולהפקת קטלוג נלווה. תערוכה זו מאגדת לראשונה מכלול של עבודותיו מן העשור האחרון. אוצרת: רוני כהן-בנימיני.

             

 

'דיסטורשן'  | מיכאל רורברגר 

'דיסטורשן' הוא אפקט רוקיסטי של נגינה בגיטרה חשמלית בעומס־ יתר באמצעות מגבר או "תיבת אפקט" המעוות את הצליל. האמן מיכאל רורברגר מוכר כמבקר "המיתולוגי" של מוסיקת הרוק שבשנות השמונים והתשעים בישראל, כתב במקומון התל אביבי "העיר" והיה חלק מהבניה של התרבות הישראלית הצעירה והתוססת, שפרצה בתנופה למועדונים ולחיי הלילה. זוהי תערוכה מוזיאלית ראשונה לרורברגר, המפגישה אותנו עם העולם שלו הנע בין ציור, צילום, מוסיקה, כתיבה, ארכיאולוגיה. רורברגר, המצדד בתפיסתו של האמן המשפיע ג'וזף בויס כי "כל אחד הוא אמן", מתאווה ליצור במדיום האחד בלי להתכחש למדיום האחר. מצילום אנלוגי לצילום דיגיטלי בטלפון נייד, מכתיבה לציור ומהעיתון המודפס לבלוג החותר לכתיבה אישית ולחידוש הקשר בין האמן לקהל. שוטטות ותנועה בין הדיסציפלינות מגלה את פני השטח של התערוכה כמרחב כמיהה בו משתקפת טרנספורמציה כסימפטום, כאפקט של דיסטורשן. 

אוצרת: יעל כץ בן שלום.

 

 

 

'לונלי פלאנט'  | תערוכת צילום קבוצתית 

התערוכה 'לונלי פלאנט' מציגה חמישה צלמים ישראלים עכשוויים. ים, צלמת בולטת ומוערכת בעולם האמנות הישראלי, מבקשת לבדוק ולמפות בתערוכה זו את הלכי הרוח של הצילום המקומי העכשווי. כצלמת בעצמה, היא מתעמקת בעשייה הצילומית של בני דורה ובודקת יחד איתם שאלות הנוגעות לפרקטיקה של הצילום, מניעים ואופני פעולה. בתערוכה משתתפים הצלמים איתי אייזנשטיין, יובל חי, דנה לב לבנת, אייל פריד ואתי שוורץ. כולם לדבריה של ים הם ״צלמים, צלמים״ - כאלה שיוצאים את גבולות הסטודיו, זזים בעולם, משוטטים, מתבוננים ומצלמים צילום ישיר. הם אינם מתעדים וגם אינם מביימים. הם מתחקים אחרי אותו דבר חמקמק שמחולל את המערבולת שהופכת להיות הפריים המצולם. 

 אוצרת: אנה ים.      

  

במקביל, תיפתח בגלריית האוסף של המוזיאון תערוכה חדשה מאוסף ישראל מקוב-

 

'מבטים על המקום' 

תערוכה זו, החמישית בסדרת תערוכות מאוסף ישראל מקוב, מקבצת עבודות של אמנים ואמניות, בני דורות וסגנונות שונים, לקשת מבטים על הנוף והמקום. היא בוחנת את המקומיוּת כערך משתנה בשיח הזהוּת הישראלי, המְעבד עדיין היבטים שונים של נדודים, גלוּת וזרוּת, עקירה ופליטוּת. 

שיתוף פעולה של מוזיאון אשדוד לאמנות עם האספן ישראל מקוב הוליד סדרה של תערוכות, שיוצגו בגלריית האוסף של המוזיאון. אוסף האמנות ע"ש נירה מקוב ז"ל הוא אוסף פעיל ודינמי, שאופיו מתגבש ביחס לשדה האמנות הישראלי העכשווי. 

אוצרת: הדסה כהן

 

לרכישת כרטיסי כניסה למוזיאון לחצו כאן 

לרישום מקוון לחוגי המוזיאון לשנת תשפ"ב לחצו כאן 

 

שעות ביקור 

ימי א', ב', ד', ה'  16:00–9:00 

יום ג'                20:00–9:00 

יום ו'                13:30–10:30 

שבת               13:30–10:30 

בערב חג וחג המוזיאון סגור 

לתיאום ביקורי קבוצות- אבירם אלישע: 088679720 | 0544867420

רח' דרך ארץ 8, אשדוד
טל. 08-8545180

 

לטופס יצירת קשר מקוון לחצו כאן
פקס. 08-8679742

מייל המוזיאון: ashdodartmuseum@gmail.com
פייסבוק:       Ashdod Art Museum מוזיאון אשדוד לאמנות 
אינסטגרם:    ashdodart 

 

אתר המוזיאון: www.ashdodartmuseum.org.il